Urodzony w 1946 r. w Łodzi. Tam rozpoczął naukę w podstawowej szkole muzycznej w klasie skrzypiec. Naukę kontynuował w Liceum Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego. Następnie ukończył akademię Muzyczną w Łodzi w klasie skrzypiec. Kompozytor, aranżer, gitarzysta basowy. Prowadził zespoły: Bumerang, Ptaki, występował w duecie z Grażyną Świtałą.

 

Jako muzyk i kierownik zespołu współpracował z Haliną Kunicką, Jerzym Połomskim, Stenią Kozłowską, Ireną Santor i wieloma innymi znakomitymi gwiazdami polskiej wokalistyki.

W 1969 r. pod jego kierownictwem zespół Bumerang i Jolanta Borusiewicz zdobyli Grand Prix na festiwalu w Opolu i w tym samym roku wystąpili na festiwalu w Sopocie. Pisał piosenki z takimi autorami jak: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Kuryło, Leon Sęk, Janusz Kondratowicz i wieloma innymi. Wraz z Grażyną Świtałą nagrał kilkanaście programów rozrywkowych dla Polskiej Telewizji z piosenkami country i pop kompozycji Andrzeja Rutkowskiego oraz wiele kolęd. Największe przeboje to:


Dla nas ta noc pod gwiazdami - słowa: A. Osiecka, wyk. Grażyna Świtała

Zabierz kobietę - słowa: A. Osiecka, wyk. Grażyna Świtała

Dwa serca jak pociągi dwa - słowa: W. Młynarski, wyk. Grażyna Świtała

Noc z Renatą - słowa: A.Osiecka, wyk. Renata Zarębska

Czekaj mnie, wypatruj mnie - słowa: A. Kuryło, wyk. H. Kunicka

Wśród ptaków - słowa: A. Kudelski, wyk. zesp. Ptaki (tytułowa piosenka z płyty „WŚRÓD PTAKÓW”)

Zanim - słowa: M. Dagnan, wyk. E. Śnieżanka

Hej człowieku chodź - słowa: W. Młynarski, wyk. E. Geppert, G. Świtała

 

Wieloletni członek Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, Stowarzyszeń: ZAIKS, ZZTK oraz SAWP. Jest czynnym członkiem tych Stowarzyszeń biorąc udział w pracach Komisji: Rewizyjnych, Repartycyjnych, Do Spraw Domów Pracy Twórczej oraz Kasie Zapomogowo - Pożyczkowej.